Tournée Orkiestry Filharmonii Narodowej – Japonia i Korea Filharmonia Narodowa

Przejdź do treści
Tournée Orkiestry Filharmonii Narodowej – Japonia i Korea

OFN z Antonim Witem i siedmiorgiem pianistów na 9 koncertach.

Orkiestra Filharmonii Narodowej wyrusza na 159. tournée koncertowe! Trasa będzie trwała od 22 stycznia do 3 lutego 2026 i obejmie najważniejsze sale koncertowe w Japonii i Korei Południowej.

W tych wyjątkowych wydarzeniach wezmą udział laureaci XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Tournée, organizowane we współpracy z renomowaną agencją Japan Arts, stanowi formę nagrody dla zwycięzców Konkursu Chopinowskiego.

Koncerty realizowane w ramach projektu „Chopin. The Sound of Poland” są jednocześnie znaczącą prezentacją polskiej kultury muzycznej na światowej scenie. Występy cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności, budząc entuzjazm melomanów i umacniając artystyczne oraz kulturalne relacje między Polską a krajami Azji.

Muzycy Filharmonii Narodowej i laureaci Konkursu Chopinowskiego wystąpią w siedmiu miastach Japonii, m.in. w Kioto, Osace i Tokio, a także w stolicy Korei Południowej – Seulu. Program tournée obejmuje oba Koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina oraz wybrane utwory solowe, które pianiści prezentowali podczas kolejnych etapów Konkursu.

Z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, którą poprowadzi Maestro Antoni Wit wystąpią: Eric Lu (I nagroda), Kevin Chen (II nagroda), Zitong Wang (III nagroda), Shiori Kuwahara (IV nagroda) oraz Vincent Ong (V nagroda). Solowe utwory zaprezentuje Piotr Alexewicz (V nagroda) i William Yang (VI nagroda).

Głównym Partnerem tournée jest Polska Fundacja Narodowa, wspierająca międzynarodową promocję polskiej kultury i dziedzictwa muzycznego.

Główny Partner
Polska Fundacja Narodowa
Strona wykorzystuje COOKIES w celu zwiększenia użyteczności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.