Złoty Medal - Gloria Artis dla Filharmonii Narodowej Filharmonia Narodowa

Złoty Medal - Gloria Artis dla Filharmonii Narodowej
Dyrektorzy Andrzej Boreyko i Wojciech Nowak, fot. DELUGA.art

Filharmonia Narodowa została uhonorowana Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

3 czerwca 2022, w dniu zakończenia naszego jubileuszowego, 120. sezonu artystycznego, Filharmonia Narodowa została uhonorowana wspaniałym wyróżnieniem. Z inicjatywy własnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego otrzymaliśmy Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Polskiej Gloria Artis".
W imieniu Ministra, list gratuluacyjny przeczytał i Medal wręczył wiceminister i generalny konserwator zabytków dr Jarosław Sellin. Wyróżnienie z jego rąk odebrali dyrektorzy Filharmonii - Andrzej Boreyko i Wojciech Nowak.
Medal ten przyznawany jest zazwyczaj zasłużonym osobom, w gronie ponad tysiąca odznaczonych jest tylko kilkanaście instytucji kultury, w tym - od wczoraj - również Filharmonii Narodowa. To dla nas wielki zaszczyt i radość.

Więcej o przebiegu uroczystości i uzasadnieniu przyznania tego wielkiego wyróżnienia można przeczytać tutaj.