8. Dni Muzyki Ukraińskiej - koncert oratoryjny Filharmonia Narodowa

8. Dni Muzyki Ukraińskiej - koncert oratoryjny
Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej, fot. Grzesiek Mart

Więcej informacji: www.pmv.org.pl

Organizator: "Fundacja Pro Musica Viva"

Hubert Zapiór

Urodzony w Brzesku w Małopolsce, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (wydział wokalno-aktorski) i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (wydział aktorski), Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie oraz programu Artist Diploma in Opera Studies w The Juilliard School w Nowym Jorku w klasie Edith Wiens.

​Zwycięzca The Opera Index Award w The Opera Index Vocal Competition 2018, The Gerda Lissner Foundation Lieder/Song Vocal Competition 2018, The Giulio Gari Foundation International Vocal Competition 2018, The Career Bridges 2018 oraz The Kosciuszko Foundation Marcela Sembrich International Voice Competition 2018 w Nowym Jorku (drugie miejsce i trzy nagrody specjalne, w tym za najlepszą interpretację pieśni I.J. Paderewskiego). Jest także laureatem drugiej nagrody w The Loren L. Zachary Society International Vocal Competition 2019 w Los Angeles.

W poprzednich sezonach debiutował w Bayerische Staatsoper jako Marquis d'Obigny w Traviacie Verdiego, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej jako Papageno w Czarodziejskim flecie Mozarta w reżyserii Barrie Kosky’ego i jako Marullo w Rigoletcie Verdiego. ​Od sezonu 2019/2020 był członkiem zespołu Staatsoper Hannover, gdzie kreował pierwszoplanowe role takie jak m.in. Papageno, Figaro w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Guglielmo w Così fan tutte i Hrabia Almaviva w Weselu Figara Mozarta. ​

Od sezonu 2022/2023 Hubert Zapiór jest członkiem zespołu Komische Oper w Berlinie.

[2022; źródło: www.hubertzapior.com]