Quintessence
Zespół Quintessence tworzą muzycy zatrudnieni na co dzień w trzech wiodących, warszawskich orkiestrach: Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz Polskiej Operze Królewskiej. Wszyscy artyści doskonalili swoje umiejętności i zdobywali doświadczenie studiując na uczelniach muzycznych w Polsce i za granicą oraz uczestnicząc w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich. Występują zarówno jako soliści, jak i kameraliści. Są laureatami licznych nagród w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, zarówno solowych, jak i kameralnych. W lipcu 2023 roku kwintet dęty Quintessence otrzymał III nagrodę podczas III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie. Zespół został także wyróżniony nagrodą za najlepsze wykonanie utworu Antoniego Szałowskiego. Quintessence występował także na koncercie towarzyszącym uroczystej gali wręczenie nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2024, odbywającym się w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. W marcu 2024 roku zespół zaprezentował się także na Międzynarodowej Konferencji Instrumentów Dętych Drewnianych w Akademii Muzycznej w Poznaniu w marcu 2024 roku, prowadząc przy okazji kursy mistrzowskie dla studentów. Kwintet zakończył rok koncertem w Instytucie Polskim w Bratysławie.
[2025]